Marmara Üniversitesi
Marmara Üniversitesi Eğitim-Öğretim Bilgi Sistemi

Programlar Hakkında Bilgi

Tezli Yüksek Lisans - Sağlık Bilimleri Enstitüsü - Periodontoloji

Program Tanımları

Kuruluş

Sağlı Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı Periodontoloji İngilizce Tezli Yüksek Lisans Programı 2003-2004 yılı itibariyle öğretime başlamıştır.

Kazanılan Derece

Tezli Yüksek Lisans proramını başarı ile tamamlayan öğrenciler Periodontontoloji alanında bilim uzmanı ünvanını almaya hak kazanırlar.

Kabul ve Kayıt Koşulları

Öğrencinin yabancı uyruklu olması ve Türkiye dışında bir ülkenin Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Önceki Öğrenmenin (formal, in-formal, non-formal) Tanınması Hakkında Kurallar

Türkiye dışında bir Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuş olmak.

Yeterlilik Koşulları ve Kuralları

Alınan dersleri başarıyla tamamlamak, hazırlanan yüksek lisans tezinin akademik jüri önünde başarı ile savunulması.

Program Profili

Tezli Yüksek Lisans programının ana amacı, programa kabul edilen dişhekimlirini modern periodontoloji uygulamalarını geliştirebilecek teorik ve klinik bilgi birikimine ve beceri düzeyine ulaştırmaktır.

Mezunların İstihdam Profilleri (örneklerle)

Sağlık bakanlığına bağlı veya özel klinik, muaymehane, poliklinik ve Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinde periodontoloji uzmanı olarak çalışabilirler.

Üst Derece Programlarına Geçiş

Tezli Yüksek Lisans programında dersleri başarıyla tamamlayan ve akademik jüri önünde tezini başarıyla savunan öğrenciler yeterli koşulları sağlamaları durumunda doktora programına başvurabililer.

Sınavlar, Ölçme ve Değerlendirme

Genel olarak yıl içi değerlendirmelerinin (vize, ödev, proje vb) %40'ı, yıl sonu değerlendirmelerinin (final, ödev, proje vb) %60'ı, hazırlanan yüksek lisans tezinin akademik jüri tarafından başarılı bulunması.

Mezuniyet Koşulları

Tezli Yüksek Lisans Programı boyunca alınan dersleri başarı ile tamamlamak, hazırlanan yüksek lisans tezinin akademik jüri önünde başarı ile savunmak.

Çalışma Şekli (Tam Zamanlı, e-öğrenme )

0

Adres ve İletişim Bilgileri (Program Başkanı, AKTS/DS Koordinatörü)

Prof. Dr. Bahar Kuru, M. Ü. Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji A. D., Güzelbahçe Büyükçiftlik Sk. No:6 Nişantaşı 34356, İstanbul. 0212 231 91 20 bkuru@marmara.edu.tr

Bölüm Olanakları

-

Müfredat

Müfredat